Strona główna

Strona główna
Odnalezione Dziedzictwo
Tuesday, 10 - 09 - 2013 r.
Notatka prasowa o projekcie realizowanym przez Fundację Ari Ari.
Czytaj całość...
Dożynki Powiatowe Skępe 2013
Monday, 26 - 08 - 2013 r.

102_0991.jpgW niedzielę 25.08.2013 roku w odbyły się "Dożynki Powiatowe Skępe 2013". W uroczystościach wzięło udział wielu mieszkańców naszej Gminy. Sołectwa Białe Błota, Bobrownickie Pole i Stary Bógpomóż zaprezentowały wykonane przez mieszkańców wieńce dożynkowe, a wieniec dożynkowy z sołectwa Stary Bógpomóż zajął III miejsce w konkursie "Najładniejszy Wieniec Dożynkowy". Ponadto rolnicy z terenu naszej Gminy: Wioletta i Eugeniusz Leszczyńscy z miejscowości Bógpomóż Nowy, oraz Wioletta i Dariusz Prylińscy z miejscowości Polichnowo, otrzymali wyróżnienia w konkursie "Rolnik Powiatu Lipnowskiego 2013". Gratulujemy!

Czytaj całość...
Zawody sportowo-pożarnicze 2013
Saturday, 24 - 08 - 2013 r.
dscf2183.jpgW dniu 24.08.2013r. w Bobrownikach odbyły się gminne zawody zawody sportowo-pożarnicze.

W konkurencji dziewcząt startowała drużyna OSP w Bobrownikach.

W konkurencji mężczyzn startowały drużyny OSP w Bobrownikach i OSP w Rachcinie. I miejsce zajęła drużyna OSP w Bobrownikach.

Poniżej prezentuję fotoreportaż z zawodów.

P.G.

Czytaj całość...
Dożynki 2013
Tuesday, 20 - 08 - 2013 r.
dscf2020.jpg

W dniu 18 sierpnia 2013 roku w Bobrownikach odbyły się tradycyjne „Dożynki Gminno-Parafialne”. Strażacy z OSP w Bobrownikach, Lisku i Rachcinie, wraz z orkiestrą OSP w Bobrownikach poprowadzili zgromadzonych gości i mieszkańców Gminy oraz delegacje z sołectw niosące wieńce i dary dożynkowe Bobrowniki, do kościoła parafialnego w Bobrownikach.  O godzinie 11.30 odbyła się uroczysta Msza Święta, a także poświęcenie darów i wieńców dożynkowych.  Po południu na terenach rekreacyjnych przy ruinach zamku bobrownickiego odbyła się dalsza część imprez związanych z dożynkami.  Koncertowała orkiestra dęta przy OSP w Bobrownikach, występowały zespoły folklorystyczne „Kruszynioki” i „Spod Strzechy”, a także bobrownicka kapela „Bobrowiaki”. Odbył się również turniej sołectw o „Puchar przechodni”, który w tym roku zdobyło sołectwo Bobrownickie Pole. Równolegle na boiskach do piłki siatkowej plażowej rozegrany został  turniej o „Puchar Wójta Gminy Bobrowniki”, w którym I miejsce zdobyła drużyna w składzie Gutowski Jakub, Plisiński Daniel, II miejsce Dzierżawski Sławomir, Domagała Rafał, III miejsce Nesterowicz Daniel, Patyk Mariusz. Wieczorem rozpoczęła się zabawa dożynkowa przy muzyce zespołu „Tomek i Beata”, która trwała do północy. Pogoda dopisała i licznie zgromadzeni mieszkańcy i goście bawili się świetnie.

Wójt i Przewodniczący Rady Gminy dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia uroczystości, jak również uczestnikom imprezy za udział i wspólną zabawę.

Poniżej prezentujemy fotoreportaż z dożynek.

Czytaj całość...
Informacja Biblioteki Gminnej
Thursday, 18 - 07 - 2013 r.

Bezpłatny Internet w Bibliotece

                Gminna Biblioteka Publiczna w Bobrownikach dzięki dotacji finansowej od Fundacji Orange korzysta z bezpłatnego dostępu do Internetu. Posiadamy cztery komputery podłączone do sieci. Dostęp jest bezpłatny dla użytkowników.

Zapraszamy do Biblioteki od poniedziałku do piątku w godzinach 8:30 – 16:30.

Biblioteka bierze udział w programie Orange dla bibliotek

orange.jpg

III Bieg LGD i piknik "Powitanie lata"
Sunday, 23 - 06 - 2013 r.

Już po raz trzeci w Bobrownikach odbył się Bieg LGD. dscf1690-001.jpg

Organizatorami zawodów, które przeprowadzone zostały 22 czerwca bieżącego roku były Lokalna Grupa Działania Gmin Dobrzyńskich Region Południe oraz Gmina Bobrowniki. Zabezpieczenie medyczne zawodów zapewnił nieodpłatnie Pan Dariusz Domagalski. W organizację imprezy zaangażowali się pracownicy Urzędu Gminy wraz z Wójtem Tadeuszem Grzegorzewskim, którzy rozstawili namioty, wytyczyli trasę biegów, oraz sporządzili pyszną grochówkę, a także nauczyciele szkoły podstawowej i gimnazjum, którzy przygotowali zawodników reprezentujących szkoły. Pani Aurelia Kopczyńska wykonała dekorację. Nagrody ufundowała Lokalna Grupa Działania a wręczał je zawodnikom Prezes LGD Pan Daniel Świdurski.

Czytaj całość...
Dzień weterana
Wednesday, 05 - 06 - 2013 r.

W dniu 28 maja 2013 r. w przededniu  Dnia Weterana Działań Poza Granicami Państwa w Urzędzie Miasta we Włocławku na zaproszenie Prezydenta Miasta Włocławek Pana Andrzeja Pałuckiego, Szefa Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Bydgoszczy płk Jana Rynkiewicza oraz Wojskowego Komendanta Uzupełnień we Włocławku ppłk Radosława Niecikowskiego odbyło się spotkanie z Weteranami z terenu administrowanego przez Wojskową Komendę Uzupełnień we Włocławku. Jedną z bardziej podniosłych chwil było  wręczenie Gwiazd Iraku i Gwiazd Afganistanu.  Jednym z odznaczonych był zamieszkały w Gminie Bobrowiki w miejscowości Gnojno Łukasz Grudowski. Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, na wniosek Ministra Obrony Narodowej, za nienaganną służbę w polskich kontyngentach wojskowych poza granicami państwa, odznaczony został Gwiazdą Afganistanu. 

Czytaj całość...
Zlot motocyklowy 11.05.2013
Sunday, 12 - 05 - 2013 r.

zlot.jpg

Zlot motocyklowy już poza nami. Niestety, pogoda nie dopisała, ale ci, którzy nie przestraszyli się deszczu mieli co oglądać. Po odjeździe motocyklistów, również atrakcji było wiele. Poniżej zamieszczam krótką fotorelację z imprezy.

Czytaj całość...
Polska Giełda Pracy
Tuesday, 02 - 04 - 2013 r.

Polska Giełda Pracy Sp. z o.o. informuje, że rozpoczęła na terenie powiatu lipnowskiego projekt "Zaprojektuj swoją przyszłość", którego celem jest zaktywizowanie społeczne i zawodowe niepracujących osób zagrożonych wykluczeniem społecznym z powodu bezrobocia (zwłaszcza długotrwałego) i w następstwie ubóstwa korzystających z usług MOPS lub GOPS, zamieszkałych na terenie gmin powiatu lipnowskiego. Udział w projekcie jest bezpłatny.

W projekcie przewidziane jest wsparcie w postaci szkoleń, usług doradztwa zawodowego, bezpłatnych materiałów szkoleniowych, stypendium szkoleniowego i stażowego, posiłku podczas szkolenia i poczęstunku podczas doradztwa, zwrotu kosztów dojazdu, ubezpieczenia podczas szkoleń. Wsparciem zostanie objętych 60 osób w wieku od 15 do 25 lat.

Czytaj całość...
Uroczystość z okazji 100-lecia OSP w Bobownikach
Thursday, 02 - 08 - 2012 r.
fbm_1841.jpg

W dniu 29 lipca 2012 roku w Bobrownikach odbyły się uroczystości z okazji 100-lecia Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Bobrownikach. Obchody rozpoczęły się o godz. 12.00 mszą świętą w kościele parafialnym w Bobrownikach. Następnie na Placu Wolności odbył się uroczysty apel, w czasie którego wielu strażaków uhonorowano odznaczeniami. Po okolicznościowych wystąpieniach gości apel został zakończony. Po apelu odbył się koncert orkiestr strażackich z Wagańca i Bobrownik. O godz. 17.00 na terenach rekreacyjnych w Bobrownikach rozpoczęły się pokazy ratownictwa w wykonaniu jednostek ratowniczo-gaśniczych z Bydgoszczy, Torunia i Włocławka.

Fundusze unijne dla OSP w Rachcinie
Wednesday, 01 - 06 - 2011 r.

logo.jpg

Z dniem 01 lipca 2011 r. Ochotnicza Straż Pożarna w Rachcinie rozpocznie realizację projektu "Pomysł na rozwój" (drugiego) ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego - Program Operacyjny Kapitał Ludzki, Priorytet VI Rynek pracy otwarty dla wszystkich, Działanie 6.3 Inicjatywy lokalne na rzecz podnoszenia poziomu aktywności zawodowej na obszarach wiejskich.

Czytaj całość...
Lokalny Punkt Informacyjny
Tuesday, 30 - 12 - 2008 r.

Wszystkich zainteresowanych informujemy, że w Przedstawicielstwie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego we Włocławku funkcjonuje Lokalny Punkt Informacyjny. Pracownicy udzielają porad dotyczacych możliwości pozyskiwania środków z funduszy europejskich.

adres:
Lokalny Punkt Informacyjny
87-800 Włocławek
ul. S. Bechiego 2
tel.54 235 67 12(21),  e-mail:
<< Start < Poprzednia 1 2 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 21 - 32 z 32
INFO GMINA
WITAMY NA STRONIE GMINY BOBROWNIKI


Chcesz coś opublikować na stronie - kliknij na

ADMIN

SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

Dzienniki urzędowe Rządowego Centrum Legislacji

Monitor Polski
Dziennik Ustaw

logo-mikroporady-302-55-white.png.png

  Bobrowniki nad Wisłą

          

 

Razem dla Regionu

Narodowe Siły Rezerwowe

Imieniny
14 Lipca 2024
Niedziela
Imieniny obchodzą:
Bonawentura, Damian,
Dobrogost,
Franciszek, Izabela,
Kosma, Marceli,
Marcelin, Marcelina,
Stella, Ulryk,
Ulrych, Ulryka
Do końca roku zostało 171 dni.
Pogoda

Zobacz jaka jest prognoza dla twojej okolicy.

Nowa Galeria zdjęć
Gościmy
Aktualnie jest 10 gości online
odwiedzających: 930185
Copyright 2001 - 2013 Gmina Bobrowniki nad Wisłą. All rights reserved.
P.P.U.H.Cejko Opracowanie i projekt graficzny