Strona główna arrow Aktualności arrow Zakończenie projektu "Wyposażenie świetlicy wiejskiej w Rachcinie"
Zakończenie projektu "Wyposażenie świetlicy wiejskiej w Rachcinie" Drukuj E-mail
Wednesday, 11 - 09 - 2013 r.

prow_logo2.gifOchotnicza Straż Pożarna w Rachcinie zakończyła realizację projektu "Wyposażenie świetlicy wiejskiej w Rachcinie" wdrażanego w ramach Działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objęte PROW 2007 – 2013 w zakresie małych projektów.

Dzięki jego realizacji OSP Rachcin pozyskała następujące elementy wyposażenia do świetlicy wiejskiej odbudowanej w roku 2010: 3 stoły pingpongowe, dwie kolumny głośnikowe, mikrofony, wzmacniacz, zestaw naczyń (talerze, salaterki, wazy, półmiski), kuchnię gazowo-elektryczną, lodówko-zamrażarkę.

Wniosek został złożony przez OSP Rachcin do LGD Gmin Dobrzyńskich Region Południe 23 grudnia 2011 r. i w styczniu 2012 r. został uznany za zgodny z Lokalną Strategią Rozwoju.
Link: http://lgddobrzyn.pl/dokumenty/2012/nabory_wnioskow/male_projekty/lista_operacji_wybranych.pdf

Wiosną trwały negocjacje z Departamentem Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu zakończone podpisaniem umowy o dofinansowanie 18 lipca 2012 r. uzupełnioną w październiku 2012 r. o aneks.

Wartość projektu wyniosła 15 662,20 zł., z czego wsparcie unijne - 10 696,84 zł. Pozostałą kwotę 4 965,36 zł. OSP Rachcin musiała wyłożyć samodzielnie jako obowiązkowy wkład własny. W umowie zapisano, że przydział dotacji nastąpi po rozpatrzeniu wniosku o płatność i zleceniu płatności do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. W związku z tym OSP Rachcin musiała sama dokonać "finansowania wyprzedzającego", czego dokonano głównie ze środków przez OSP Rachcin pożyczonych.

17 października 2012 r. wpłynął wniosek o płatność, który Urząd Marszałkowski rozpatrzył pozytywnie niemal rok później. W trakcie rozpatrywania OSP Rachcin spełniała wszystkie wymagania zawarte w umowie, m.in. przedłożyła Departamentowi Interpretację Indywidualną wydaną przez Dyrektora Izby Skarbowej w Bydgoszczy w sprawie podatku od towaru i usług dotyczącą projektu.

28 sierpnia 2013 r. Dyrektor Departamentu Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu Pan Bartosz Szymański poinformował mnie o przekazaniu do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zlecenia płatności na kwotę 10 696, 84 zł. Oznacza to szczęśliwe zakończenie realizacji tego projektu.

 

Turniej tenisa, który odbył się w świetlicy OSP Rachcin w lutym 2013 r. (Fot. Sławomir Tumiński) 

Copyright 2001 - 2013 Gmina Bobrowniki nad Wisłą. All rights reserved.
P.P.U.H.Cejko Opracowanie i projekt graficzny