Strona główna arrow Aktualności
Aktualności
Komunikat techniczny Drukuj E-mail
Monday, 06 - 01 - 2014 r.

W związku z aktualizacją oprogramowania w dniach od 6 stycznia do 15 stycznia 2014r. mogą nastąpić utrudnienia w dostępie do strony ugbobrowniki.pl. Na czas planowanych prac może nastąpić czasowe odłączenie serwerów, niezbędne do wykonania aktualizacji, migracji baz i konfiguracji serwerów - strona może być czasowo niedostępna. Planowane przerwy nie powinny przekroczyć 3-4 godzin.
W związku z aktualizacją w dniach 6-15.01.2014r. mogą wystąpić błędy w funkcjonowaniu naszej strony.
Za utrudnienia przepraszamy!

Informacja Drukuj E-mail
Monday, 16 - 12 - 2013 r.

Chcąc uhonorować całe polskie środowisko związane z literaturą Fundacja Czas Dzieci zaprasza do bezpłatnego oglądnięcia wszystkich
wykładów z konferencji "Nowoczesne czytanie Tuwima. Poezja Juliana Tuwima dla dzieci wobec wyzwań nowoczesności w ujęciu literaturoznawczym i
metodycznym"

Nagrania dostępne są na stronie

http://tuwim.czasdzieci.pl/aktualnosci/id,33-konferencja_kazdego.html

Dodatkowych informacji udziela:

Dawid Wołowicz605 548 155

Wystawa Drukuj E-mail
Monday, 09 - 12 - 2013 r.

WYSTAWA
Otwarcie wystawy odbyło się w niedzielę 8 grudnia 2013,
Filary mostu im. Marszałka Rydza-Śmigłego we Włocławku*
Na wystawie obejrzeć można dwadzieścia osiem fotografii, będących niepowtarzalnym zapisem prac ratunkowych i dokumentacyjnych prowadzonych w 2013 roku na cmentarzach ewangelicko-augsburskich Kujaw i Ziemi  Dobrzyńskiej.
Wśród nich znalazły się nekropolie położone w miejscowościach: Mursk, Gnojno, Łęg Witoszyn, Dębniaki, Rakutowo, Rybitwy i  Zuzałka.

Czytaj całość...
Setne urodziny Drukuj E-mail
Friday, 22 - 11 - 2013 r.

dscf22091.jpg

Piękny jubileusz 100-lecia urodzin obchodził w dniu 20 listopada 2013 roku mieszkaniec naszej Gminy, Pan Feliks Parol ze Starego Bógpomoża.  

"To wielki zaszczyt, że możemy wyrazić swoją radość i wzruszenie z okazji tak wspaniałego jubileuszu. Dane było Panu przeżyć cały wiek naszej polskiej historii, doświadczyć jej wzlotów i upadków. Niech nam zatem będzie wolno tą drogą podziękować Panu za wszelkie trudy i owoce minionych lat. A w tym pięknym dniu 100-lecia Pana urodzin proszę przyjąć nasze gratulacje oraz życzenia wszelkiej pomyślności, zdrowia i pogody ducha na dalsze lata." - napisali w liście gratulacyjnym Przewodniczący Rady Gminy Bobrowniki Pan Marian Gajewski i Wójt Gminy Bobrowniki Pan Tadeusz Grzegorzewski. Serdeczne gratulujemy jubilatowi i przyłączamy się do życzeń.

Feliks Parol urodził się 20 listopada 1913 roku w Żabieńcu, Gmina Łaskarzew, Powiat Garwolin. Do II wojny światowej zamieszkiwał w Byteniu, Gmina Hołoby, Powiat Kowel. W Starym Bógpomożu mieszka od 9 sierpnia 1972 roku. Żona jubilata Helena, zmarła przed 16-tu laty. Posiada córkę Barbarę i synów Stanisława i Andrzeja.

Poniżej galeria zdjęć z uroczystości setnego jubileuszu.

Czytaj całość...
Rachcin Drukuj E-mail
Sunday, 17 - 11 - 2013 r.

2.jpg8.jpg

16 listopada 2013 roku w Rachcinie odbyła się uroczystość poświęcenia świetlicy wiejskiej, garażu OSP Rachcin, a także przekazania i poświęcenia samochodu pożarniczego. Więcej szczegółów na stronie internetowej OSP Rachcin http://www.rachcin.osp.org.pl/ 

Informacja 12.11.2013 Drukuj E-mail
Tuesday, 12 - 11 - 2013 r.

Informacja Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego

Seminarium informacyjne dotyczące projektu VOUCHER badawczy dla przedsiębiorców.

Czytaj całość...
Narodowe Święto Niepodległości 2013 relacja Drukuj E-mail
Monday, 11 - 11 - 2013 r.
11 listopada 2013 roku minęła 95 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. To właśnie 11 listopada 1918 roku, po 123 latach zaborów, nasz kraj znów pojawił się na mapie Europy. W rocznicę tego wydarzenia obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości.

W związku z tą doniosłą rocznicą, w Bobrownikach o godzinie 15.00 rozpoczęła się uroczysta msza święta, z udziałem pocztów sztandarowych OSP w Bobrownikach i OSP w Lisku, a także Szkoły Podstawowej im. Karola Wojtyły w Bobrownikach i Gimnazjum w Bobrownikach im. Ziemi Dobrzyńskiej. W  mszy świętej licznie wzięli udział przedstawiciele instytucji i organizacji działających na terenie Gminy jak również mieszkańcy. Uroczystą oprawę nadała orkiestra dęta działająca przy OSP w Bobrownikach. Po zakończonej mszy świętej zebrani uroczyście przemaszerowali pod pomnik pomordowanych w 1939 roku mieszkańców Bobrownik i okolic, gdzie delegacje złożyły wiązanki kwiatów i znicze. Ostatnim punktem obchodów Święta Niepodległości była okolicznościowa inscenizacja słowno-muzyczna, przygotowana przez nauczycieli i uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Karola Wojtyły w Bobrownikach.

 Poniżej galeria zdjęć

Czytaj całość...
Modernizacja drogi na Gnojnie Drukuj E-mail
Friday, 25 - 10 - 2013 r.

dscf2066.jpgW październiku br. trwały prace przy modernizacji drogi gminnej we wsi Gnojno Gmina Bobrowniki. Wykonany został odcinek  nowej nawierzchni asfaltowej o długości 900m, począwszy od granicy z miejscowością Lisek w Gminie Fabianki, w kierunku centrum wsi. Koszt wykonania nawierzchni będzie refundowany w 50% ze środków Urzędu Marszałkowskiego. Poniżej galeria zdjęć wykonanych w trakcie realizacji robót.

 

 

 

 

Czytaj całość...
Jednostka Roku Drukuj E-mail
Friday, 04 - 10 - 2013 r.

OSP Bobrowniki już po raz kolejny uzyskała tytuł "Jednostki Roku" w plebiscycie Gazety Pomorskiej na najpopularniejszą jednostkę 2013r.

Drugie miejsce w głosowaniu zajęła jednostka OSP Szembekowo, a trzecie OSP Złotoria.

Bobrownickim strażakom gratulujemy!

Informacja 04.10.2013r. Drukuj E-mail
Friday, 04 - 10 - 2013 r.
Szanowni Państwo,
zespół programu edukacyjno - dialogowego "Razem o łupkach" wraz ze starostami powiatów: radziejowskiego i rypińskiego informują o planowanych debatach otwarcia programu "Razem o łupkach".
Debata Otwarcia to pierwsze spotkanie w ramach projektu "Razem o łupkach"
organizowanego pod patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Pana Piotra Całbeckiego, które rozpoczyna proces dialogowy na temat poszukiwania i wydobywania gazu z łupków.
Czytaj całość...
mammobus Drukuj E-mail
Wednesday, 02 - 10 - 2013 r.

Rozpoczął się właśnie październik, miesiąc walki z rakiem piersi. To dobra okazja do wykonania bezpłatnego badania mammograficznego w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. Niebawem mammobus po raz kolejny odwiedzi Bobrowniki.

Panie w wieku 50 - 69 lat, objęte Programem, finansowanym przez NFZ, będą mogły wykonać bezpłatne badanie mammograficzne 16 października 2013r.

W załączeniu informacja, dotycząca badań, zawierająca szczegóły wizyty mammobusu.

Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 15 z 74
Copyright 2001 - 2013 Gmina Bobrowniki nad Wisłą. All rights reserved.
P.P.U.H.Cejko Opracowanie i projekt graficzny